Obsah fóra

lamky.net banner
Registrácia  •  Prihlásenie
 Záhada hlavolamu /CZ Zobraziť nasledujúcu tému
Zobraziť predchádzajúcu tému

Pridat tému do záložiek
Odpovedať na tému Thank Post
Autor Správa
Meagaira   
Uploader


Založený: 07.02.2010
Príspevky: 810
SMS donate: 0

PríspevokZaslal: Ne Jún 03, 2012 5:34 am Odpovedať s citátomCelkom dole

Záhada hlavolamu (1969)
Release Název
Zahada.hlavolamu.DVDRip.DivX5.AC3.CZ.monnat

Image


Linky sa zobrazia až po prihlásení. Prihlás sa
Chces vidieť plný obsah a nie si zaregistrovaný? Zaregistruj sa


Jazyk: CZ
Titulky: ne
Rok vydání: 1969
Délka: 9x25 + bonus z natáčení
Žánr: Dobrodružný / Rodinný

Citácia:
1. díl
V prvním dílu seriálu Záhada hlavolamu se seznámíme s partou kluků, kteří si říkají Rychlé šípy. Mirek Dušín, Jarka Metelka, Rychlonožka, Červenáček a Jindra Hojer jsou zataženi do spletitých osudů tajemných Stínadel a jejich klukovských obyvatel.Nejprve ukryli před vontskými pronásledovateli chlapce, který se vychloubal, že má tajemný hlavolam - ježka v kleci. Po jeho vyprávění se rozhodli do Stínadel vypravit na zvědy a přijít všem záhadám na kloub. V tajemné čtvrti jsou překvapeni podivnými zážitky. Dozví se, že majitel hlavolamu se má stát náčelníkem stínadelských kluků - Velkým Vontem. Jejich výprava ale neunikne místním klukům. Na útěku se Rychlé šípy skryjí do tajemného dvora, ale brána se za nimi náhle zavře.

2. díl
Poté, co byli kluci z Rychlých šípů ve Stínadlech zajati, dostali možnost vysvobodit se, pokud vniknou do jisté zahrady pro tajemné dokumenty. Toto vniknutí se jim sice podařilo, ale pouze za cenu, že si Vontové ponechali Červenáčka jako rukojmí. Poprvé se setkali se záhadnou postavou v masce. Je to Širokko, který v dalším ději sehraje důležitou roli. Rychlé šípy se dozvěděly o tom, že ve Stínadlech soupeří dvě party kluků, Mažňákovci a příznivci Losny. Zajatý Červenáček byl vyslýchán samotným Mažňákem.

3. díl
V třetím dílu se kluci opět vypraví do Stínadel a najdou tam Vontskou kroniku. Rychlé šípy osvobodily Červenáčka ze zajetí, ten ale při útěku ztratil svou pověstnou červenou čepičku. Kluci se dozvěděli, že podrobnosti o "ježkovi v kleci" zná kostelník ze Stínadel. Navštívili tedy znovu Stínadla a vypátrali Vontskou kroniku, ve které se dočetli vše o organizaci a historii Vontů. Především o velkém boji, který kdysi svedly dvě nesmiřitelné party kluků o vůdčí roli ve Stínadlech. Vojtěch Vont usiloval o dohodu smírnou cestou, ale marně.

4. díl
Ve čtvrté části seriálu se dozvíte, proč nosí kluci ze Stínadel v klopě žlutý špendlík, odhaleno bude, že Červenáček Rychlé šípy nezradil, na scéně se opět zjeví muž v masce. Dobrodružství party kluků pokračuje...Rychlé šípy čtou kroniku Vontů a dozvídají se podrobnosti o boji dvou klukovských part, který skončil smrtí jednoho z vůdců. Jenže než kluci mohli kroniku dočíst, někdo se vloupal do jejich klubovny a ukradl ji. Kluci totiž netušili, že byli kýmsi sledováni. Nezbývá, než se znova do Stínadel vypravit. Na scéně se opět objevuje záhadný muž v masce.

5. díl
V páté části seriálu se dozvíte, co vypověděl kostelník, kdo byl Jan Tleskač a jak s ním souvisí "ježek v kleci". Kostelník od svatého Jakuba vyprávěl Rychlým šípům o Janu Tleskačovi a o jeho hlavolamu "ježek v kleci". Kluci se dozvěděli, že Jan Tleskač v kostele kdysi ministroval a zvonil na zvony. Při vyzvánění však jednou spadl ze zvonice a zabil se. Hlavolam se u něho po smrti nenašel a nenašel se ani jeho deník, který si velmi pečlivě a podrobně psal. Při pátrání se ovšem Rychlé šípy prozradily - a Vontové je opět pronásledují.

6. díl
V šesté části televizního seriálu se diváci dozvědí, co Jan Tleskač ukryl do svého hlavolamu. Poprvé zazní zmínka o tajemném muži Em. Co se s kluky ve Stínadlech dělo dál? Ve zvonici kostela našly Rychlé šípy zaprášený deník Jana Tleskače a odnesly si ho do klubovny. Z deníku se kluci dozvěděli o tajemném zámečnickém mistru Em, který Tleskače pronásledoval a chtěl se zmocnit jeho vynálezu - létajícího kola. Plánek svého vynálezu proto Jan Tleskač ukryl do hlavolamu - "ježka v kleci". V deníku je i návod, jak dostat ježka z klece ven. Rychlé šípy navštívil vyslanec ze Stínadel s hrozbou, aby se na jejich území již neodvažovali vstoupit.

7. díl
V sedmém pokračování seriálu se dozvíte, kdo pravděpodobně zavinil tragickou smrt Jana Tleskače. Kluci z Rychlých šípů najdou poškozený plánek Tleskačova vynálezu. Četba deníku pokračovala líčením pokusu s létajícím kolem, ze kterého Jan Tleskač spadl. Deník nebyl dokončen, Jan Tleskač psal poslední slova na zvonici a byl vyrušen zámečnickým mistrem Em. Kluci si ovšem domyslili následující situaci, kterou už trochu znali z kostelníkova vyprávění. Jana Tleskače, který se pádem ze zvonice zabil, pravděpodobně shodil tajemný Em, který se chtěl zmocnit jeho vynálezu. Rychlé šípy se vypravily do Stínadel, do bývalé dílny Jana Tleskače. Kluci nalezli téměř zničený plánek létajícího kola. Vyrušil je však záhadný muž.

8. díl
V dnešní části uvidíte, jak se Rychlé šípy tajně zúčastnily Velké vontské rady a co se dělo ve Stínadlech dál. Rychlé šípy uprchnou z dílny Jana Tleskače a podzemní chodbou dorazí až do kostela sv. Jakuba, kde se koná schůze Velké vontské rady. Tu se právě rozhodovalo o volbě mezi dvěma kandidáty na Velkého Vonta - Losnou a Mažňákem. Rychlé šípy znovu zasáhly do děje - zachránily Losnu na jeho útěku před Mažňákovci.

9. díl
V deváté, poslední části seriálu, se rozmotají všechny nitky příběhu, dozvíte se, kdo je tajemný muž v masce, kdo se stane velkým Vontem, odhalen je záhadný Em i to, co se stalo s ježkem v kleci. Kultovní seriál, příběh, fascinující několik generací malých i velkých kluků, končí, a kdo chce vědět víc, tomu nezbývá, než se začíst do knih spisovatele Jaroslava Foglara.


Image

10x350MB

Linky sa zobrazia až po prihlásení. Prihlás sa
Chces vidieť plný obsah a nie si zaregistrovaný? Zaregistruj sa


Image

Linky sa zobrazia až po prihlásení. Prihlás sa
Chces vidieť plný obsah a nie si zaregistrovaný? Zaregistruj sa

Image

Linky sa zobrazia až po prihlásení. Prihlás sa
Chces vidieť plný obsah a nie si zaregistrovaný? Zaregistruj sa

Image

Linky sa zobrazia až po prihlásení. Prihlás sa
Chces vidieť plný obsah a nie si zaregistrovaný? Zaregistruj sa

rip by monnat
Linky jsou kombinovatelné
Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správu
Podakovania: tojaz, Tempus, vito.k, sú vdační za túto tému.
---
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:      
Odpovedať na tému Thank Post


 Prejdi na:   Zobraziť nasledujúcu tému
Zobraziť predchádzajúcu tému
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Upozornenie: Žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri. Autor stránky neberie žiadnu zodpovednost za príspevky odoslané uživatelmi. Nepoužívajte tieto stránky k distribúcii alebo k downloadu akýchkolvek materiálov, ku ktorým nemáte legálne opravnenie alebo licenciu. Všetky príspevky sem vkladáte na vlastnú zodpovednost. Autor stránky odmieta akúkolvek zodpovednost za prípadne porušovanie zákonov. Kopírovanie obsahu bez písomného súhlasu autora stránky je trestné.
V prípade, že ste narazili na nelegálny obsah prosím okamžite kontaktujte administrátora portálu.Powered by phpBB © 2005 phpBB Group :: Časy uvádzané v GMT
[ Nacítanie: 0.2s ] :: [ 20 Queries ] :: [ 13,073 stránok za dnes ] :: [ Dnes DB: 196,467 ] :: [ Max DB: 13,059,503 ]